חצי דרך היא לא בהכרח הדרך הקצרה ביותר

אחת השאלות השכיחות ביותר בעולם בניית האתרים היא ״למה לבנות אתר מותאם אישית? אני יכול לבנות אתר בוורדפרס או Shopify בחצי מהמחיר״.

ובכן, אכן זה זול יותר להשתמש במערכת מוכנה (ולפעמים אפילו ללא שום עלות פיתוח), אך זה לא בהכרח ההשקעה הנכונה לטווח הרחוק.

מה יותר מאובטח? מערכת מוכנה או מערכת מותאמת אישית?

התשובה הנכונה במקרה הפשוט היא שמערכת מוכנה לרוב תהיה יותר מאובטחת, למערכות מוכנות לרוב יש צוותים גדולים שכל תפקידם זה רק לפתח ולבדוק את המערכת ולשחרר עדכון אבטחה ברגע שמתגלה פרצת אבטחה. אך החיים הרבה יותר מסובכים מזה, הרי, ניקח לדוגמא את וורדפרס, מעטים מאוד האנשים שמשתמשים בוורדפרס אך ורק למטרת כתיבה ובלוג (שלמטרה זו נבנתה הפלטפורמה), הרוב הגדול של האנשים ישתמשו בפלטפורמה לשימושים הרבה יותר נרחבים, כגון אתר חנות. פה מתחילה הבעיה, על מנת לבנות אתר חנות בוורדפרס דרוש סט של פלאגינים (למשל WooCommerce) בכדי להקים אתר חנות בסיסי, וככל שהדרישות גדולות יותר כך תגדל רשימת הפלאגינים הנדרשים. וזאת נקודת התורפה, מפתחי הפלאגינים לא בהכרח מספיק מקצועיים לפיתוח פלאגין מאובטח, ועובדה לכך שרוב פרצות האבטחה בוורדפרס מאז ומתמיד היו מפלאגינים שהותקנו ולא ממערכת וורדפרס עצמה.

התשובה היותר מסובכת לשאלה הזאת היא שבמידה וזה אתר פשוט וקטן של בלוג, או חנות קטנה שלא דורשת דרישות מיוחדות, אפשר להשתמש במערכת מוכנה, אך במידה ורוצים משהו קצת מעבר, אז כבר כדאי להתייעץ עם בוני אתרים מקצועיים לבניה והתאמת המערכת בדיוק לצרכים שלך.

איזו מערכת תהיה יותר מהירה?

גם בסוגיה זו זה תלוי בסיבוך ובדרישות שלכם מהמערכת, במידה ואתם צריכים מערכת מותאמת אישית עם רשימת ארוכה של דרישות, אז מערכת מוכנה לא תוכל לספק לכם את המענה הנדרש ללא פגיעה בביצועים, שכן המערכת המוכנה תצטרך לטעון את כל הפלאגינים בכל פעם שהאתר עולה. בנוסף, בעניין לא פחות חשוב, לרוב מערכות מוכנות בנויות על בסיס נתונים שממודל בצורה שיהיה מודולארי ויתאים לכל מני שימושים (שזה נשמע דווקא טוב!), אך בסיס נתונים במבנה כללי לגמרי לא יכול להיות ממודל באותו זמן בצורה הנכונה לביצועים. לכן גם פה עדיף להתייעץ עם מומחים לבניית אתרים על מנת לבנות לכם אתר שמותאם בדיוק לצרכים שלכם, הרי זמן טעינת האתר הוא אחד הדברים החשובים ביותר באתר.

התאמה אישית לדרישות הלקוח

ברור שלכל אתר יש דרישות משלו, וזה משתנה מלקוח ללקוח ואפילו יכול להשתנות עם הזמן. כשזה מגיע למערכות מוכנות גדולות (כמו וורדפרס) אז אפשר למצוא פלאגין כמעט לכל דבר שיעשה כל מה שתרצו, הבעיה היא במילה ״כמעט״, יכול להיות שלא תמצאו את הפלאגין שאתם מחפשים, וגם אם כן תמצאו, אז עדיין לא תוכלו ליהנות מזה שזה יהיה בנוי בדיוק איך שאתם רוצים ויתאים לנוחיותכם, הפונקצנליות שלו תמודל בצורה נכונה במערכת, ושלא יפגע לכם באבטחה של האתר.

אני רוצה לבנות אתר, מה אתם ממליצים?

אנו ממליצים לא להסס ולפנות אלינו, גם אם לא לבקשה לבניית אתר, אנו תמיד שמחים לעזור ולייעץ בכל נושא הקשור לבניית אתרים ופתרונות תוכנה.

 

צור קשר

שיתוף:

תגובות