למה חשוב לבנות אתר רספונסיבי?

אתרים רספונסיבים יכולים לפתור הרבה בעיות באתר שלכם. אתר רפסונסיבי הוא אתר שמתאים למסכים של הסמארטפונים, משפר את חזות האתר במסכים גדולים וקטנים ויכול לעזור בלהגדיל את זמן שהות המשתמשים באתר שלכם, וכנקודת בונוס - זה יכול לעזור לאתר שלכם להתקדם בדירוג בגוגל. בפוסט הזה נדון בסיבה ללמה כדאי לכם שאתר העסק שלכם יהיה רספונסיבי, יתרונות וחסרונות השיטה, וכל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים לבנות אתר רספונסיבי.

מה זה אתר רספונסיבי?

הסבר זריז - אתר רספונסיבי הוא אתר שנבנה כך שהוא יתאים את עצמו עיצובית לגודל המסך של הגולש, למשל שהתמונות בדף לא יהיו גדולות ממסך הטלפון, או אלמנטים בדף האתר יעלו זה על זה במסכים קטנים. זה בכדי למנוע מהגולש מצב שבו הוא צריך לבצע פעולות נוספות על מנת לצרוך את התוכן של האתר.

המטרה הראשית של אתרים רספונסיבים היא למנוע פעולות אקטיביות של הגולש על מנת להתמודד עם האתר - כמו זום, גלילות מיותרות, או להתמודד טקסטים קטנים ולא קריאים. לרוב אתרים לא רספונסיבים הם אתרים שמאוד קשה לנווט בהם, במיוחד במסכים קטנים כמו מסכי הסמארטפון שלנו, דבר שעלול לעלות לבעל האתר באיבוד לקוחות ורווחים פוטנציאלים.

בנוסף, אתרים רספונסיבים מבטלים את הצורך בבניית גרסה נוספת של האתר שמותאמת למובייל. אתרים שמותאמים רק למובייל קיימים עוד מתחילת שנות ה- 2000 כשאינטרנט סלולרי היה עוד בחיתוליו והיה לנו פורטלי WEP לגלישה באתרים המותאמים למובייל. אתר רספונסיבי יכול לחסוך פיתוח של כמה גרסאות של האתר בכך שהוא מתאים את עצמו לכל גודל מסך.

למה חשוב להשקיע באתר רספונסיבי?

אנו חיים בעידן שבו החברה צורכת תוכן בכמה מסכים, בגדלים שונים, בסביבות שונות, וזאת הסיבה העיקרית ללמה האתר שלכם אמור להתאים את עצמו לכל סביבה, לכל גודל מסך. במיוחד כאשר מספר הוגלשים דרך הסמארטפונים גדול ממספר הגולשים דרך המחשבים, והמספר הזה במגמת עלייה.

נקודה חשובה נוספת, בתחילת שנת 2015 גוגל הכריזו על פרמטר נוסף חדש לדירוג האתר במנוע החיפוש, מידת התאמת האתר למובייל, מה שאומר שבמידה והאתר שלכם לא מתאים למובייל, אתם עלולים להיות מדורגים יותר נמוך בתוצאות החיפוש בגוגל.

ניתן לסכם את יתרונות בניית אתר רספונסיבי בכמה נקודות פשוטות:

  • חסכון בעלויות פיתוח
  • גמישות
  • חווית משתמש משופרת
  • דירוג גבוה יותר בגוגל

בואו נדון בכל נקודה קצת יותר בהרחבה.

1. חסכון בעלויות פיתוח

פיתוח ותחזוקת כמה גרסאות של האתר (גרסה למחשבים, גרסה למובייל ואולי אפילו יותר) הינו תהליך יקר. באמצעות פיתוח אתר רספונסיבי ניתן לחסוך אחוז גדול מעלויות הפיתוח מעצם העובדה שמפתחים רק גרסה אחת של האתר, וכמובן יש פחות תחזוקה מכיוון שאנו מתחזקים רק אתר אחד במקרה הזה.

2. גמישות

כאשר בונים אתר שהוא רספונסיבי אז ניתן לבצע בו שינויים ופיתוחים חדשים בקלות מכיוון שלא צריך לתכנן, לעצב, וליישם את השינוי הדרוש בכמה גרסאות של האתר (גרסת מחשב וגרסת מובייל), דבר שמהווה יתרון ענק כשרוצים לשנות משהו באתר, אפילו אם זה משהו קטן כמו לשנות מילה.

3. חווית משתמש משופרת

חווית משתמש היא דבר קריטי עבור כל בעל אתר, דבר שיכול לעשות את ההבדל בין אתר מצליח לבין אתר שלא. כבעל אתר, אתם רוצים שהגולשים יאהבו את האתר שלכם וכמובן לשכנע אותם לחזור ולבקר שוב באתר שלכם. אם לקוח גולש באתר שלכם דרך הסמארטפון, והאתר נטען לאט, או שהתמונות חורגות מגבולות המסך, זה עלול להרוס את שם של המותג שלכם, דבר שהוא הכרחי במיוחד לעסקים מתחילים.

אף אחד לא רוצה להשתמש, ויותר גרוע, לשלם כסף, באתר שלא נראה מקצועי, ובצדק. אתרים רספונסיבים מאפשרים חווית שימוש טובה יותר שיכולה להעלות את אחוז הגולשים שחוזרים לאתר שלכם מסיבה אחת פשוטה, והיא בגלל שהאתר שלכם היה הרבה יותר נוח וכיפי לשימוש.

4. דירוג גבוה יותר בגוגל

כל בעל אתר רוצה שהאתר שלו יופיע כמה שיותר גבוה בתוצאות החיפוש בגוגל ובכמה שיותר מילות חיפוש. אתר רספונסיבי יכול לעזור לך להגיע למטרה הזאת מהסיבה הפשוטה שמנוע החיפוש של גוגל פשוט מעדיף אתרים שהם מתאימים גם למובייל, דבר שמקבלים אוטומטית במידה והאתר שלכם רספונסיבי.

אנו ב- DJint Solutions בונים אתרים רספונסיבים, פשוטים, יפים ומקצועיים, עם דגש על חווית שימוש מהנה, זמני טעינה מהירים במיוחד, וניהול קל ופשוט של האתר. נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ לכם בכל שאלה שתעלה לכם, תרגישו חופשי לפנות אלינו בדף צור קשר של האתר.

שיתוף:

תגובות